Novinky‎ > ‎

Další projektové dny úspěšně za námi

přidáno: 27. 2. 2015 5:06, autor: michal.strobach@usp-uhk.cz

V únoru jsme navštívili s našim projektem další partnerské školy. Nejdříve jsme 5. února zavítali na Vyšší odbornou školu zdravotnickou a Střední zdravotnickou školu v Trutnově, kde jsme se snažili zábavnou formou přiblížit přírodovědné a technické předměty a soudě dle reakcí studentů, se nám to povedlo. 

Snahu o zábavné pojetí Vědy jsme snažili také na Biskupském gymnáziu Bohuslava Balbína v Hradci Králové, kde jsme 10. února předvedli některá témata pěkně do hloubky - studenti jednotlivých specializovaných seminářů na přírodní vědy často pěkně potrápili své šedé kůry mozkové, ať již v biologii či v matematice.

Do třetice jsme v únoru zavítali na ZŠ Úprkova v Hradci Králové, kde jsme mladším žákům měli možnost ukázat, že chemie, matematika i biologie jsou předměty, které nemusí být nutně nezáživně. Věříme že jsme je tímto nalákali nejen k bližšímu zájmu o tyto přírodní vědy.

S mnohými žáky a studenty se ještě potkáme v rámci plánovaných otevřených laboratoří. Obrázky z akcí v chystané fotogalerii či na webových stránkách škol.


Comments