Novinky‎ > ‎

Fyzika pod otevřeným nebem

přidáno: 27. 5. 2014 3:46, autor: michal.strobach@usp-uhk.cz

Dne 19. 6. 2014 se uskuteční popularizační akce FYZIKA POD OTEVŘENÝM NEBEM. Akce se uskuteční v rámci realizace projektu Věda na dosah ruky, reg. č. CZ.1.07/2.3.00/45.0014 a jeho klíčové aktivity č. 5.

Fyzika pod otevřeným nebem je jednodenní popularizační akce zaměřená na prezentaci demonstračních pokusů ve výuce přírodních věd. V rámci akce se budou ve stáncích předvádět experimenty, které si i účastníci budou moci vyzkoušet. Bude se jednat o experimenty podporující žáky především v tvořivém a kreativním myšlení. Stánky s experimenty budou přístupné nejen žákům z partnerských škol, ale i žákům z ostatních škol a i široké veřejnosti. Jedná se o jednorázovou akci, jejíž podstatou je vybídnout žáky k samostatné činnosti. Fyzika pod otevřeným nebem bude doprovázena již tradiční akcí Hrajeme si i hlavou, kterou pořádá PřF Univerzity Hradec Králové a která je zaměřena na přírodní vědy a určena pro žáky a studenty všech stupňů škol! 

Připraveno bude množství stánků s pokusy a hlavolamy, které si každý účastník bude moci sám vyzkoušet. Letošním mottem akce je "Pohádková věda". Nebudou chybět ohňová kouzla, hrátky se suchým ledem a škrobem, obří bubliny, oblíbené optické klamy, netradiční pokusy se zvukem, optikou i elektřinou. Každý si také může procvičit svůj vestibulární systém i znalosti o těžišti při budování netradičních staveb. Ani letos nebudete ochuzeni o pozorování hvězdářskými dalekohledy a zajímavosti o vesmíru. Lákavou novinkou bude laserové bludiště a chemická show - barevné ohně a dýmy. Na akci se již podruhé představí i Speciálně pedagogické centrum pro zrakově postižené děti v Hradci Králové, takže bude možné vyzkoušet si napsat své jméno Braillovým písmem nebo se projít se slepeckou holí. Dále budou připraveny i různé pomůcky pro zrakově postižené. Svůj talent předvedou i nadšenci z Domu dětí a mládeže Hradce Králové. A to rozhodně není všechno! Přijďte se přesvědčit! 

Comments