Novinky‎ > ‎

Workshopy se zahraničními odborníky

přidáno: 2. 2. 2012 9:41, autor: vaclav.manena@usp-uhk.cz   [ Aktualizováno 27. 5. 2014 4:00 uživatelem michal.strobach@usp-uhk.cz ]

Ve dnech 25. a 26. března 2014 se uskutečnili první workshopy zahraničních odborníků v rámci Klíčové aktivity č. 3. Na univerzitní půdu zavítali Assoc. Prof. Malgorzata Nodzyńska z Pedagogické univerzity Kraków a Assoc. Prof. Andrej Šorgo z fakulty přírodních věd a matematiky Univerzity v Mariboru.

Prof. Nodzyńska vedla dva workshopy: Projektová metoda výuky s akcentem na badatelský přístup  a  Přírodovědné experimenty v pohádkách a pověstech aneb dobrodružství bádání. Jak již názvy napovídají, byly workshopy zaměřeny na popularizaci přírodních věd.

Prof. Šorgo vedl také dva workshopy z nichž v prvním s názvem Popularizace badatelsky orientované výuky přírodních věd ve Slovinsku představil Slovinskou cestu popularizace. Od tématu neunikl ani ve svém druhém vystoupení s názvem Badatelsky a problémově orientované přírodovědné vyučování – jak zvýšit zájem žáků o přírodní vědy?  kde studenty seznamoval s novými přístupy k badatelsky orientované výuce.

  ą
  michal.strobach@usp-uhk.cz,
  27. 5. 2014 3:50
  ą
  michal.strobach@usp-uhk.cz,
  27. 5. 2014 3:47
  Comments