Novinky‎ > ‎

Žáci ZŠ Opočno a ZŠ Habrmanova si vyzkoušeli projektový den

přidáno: 10. 2. 2015 6:21, autor: michal.strobach@usp-uhk.cz   [ aktualizováno 10. 2. 2015 6:22 ]
Také na základní škole v Opočně www.zsopocno.cz a na Základní škole Habrmanova v Hradci Králové www.habrmanova.cz měli žáci možnost vyzkoušet shlédnout zajímavý program.

Nejdříve jsme byli 26. ledna 2015 v Opočně. Zajímavý program chemie potrápil žáky se znalostmi periodické soustavy prvků. Jejich procvičování pak bylo úkolem připravených pracovních listů.  Periodickou soustavu prvků tak odteď hravě zvládnou. V biologii měli možnost doslova si osahat lebky savců. Na základě blízkého zkoumání tak mohli zjistit, v čem si jsou jednotliví živočichové podobní a v čem se liší právě na základě pozorování stavby lebky. Matematika tradičně potrápila žáky logickými úlohami a v informatice vylétli do vzduchu - pomocí videobrýlí s on-line přenosem a quadkoptérou zjistili, kam se ubírají moderní informační technologie v pohybu. Ve fyzice pak zjistili, že hrát si s ohněm, se nevyplácí, přesto shlédli mnoho zajímavých pokusů.

  
Zajímavý program Chemie, Fyziky, Informatiky a Biologie měli možnost zažít také na ZŠ Habrmanova v Hradci Králové, kam náš tým lektorů zamířil 29. ledna. Žáci tak projektový den dostali za odměnu k vysvědčení. V Chemii měli možnost vyzkoušet si pokusy doslova z kuchyně - za pomocí běžných domácích prostředků shlédli mnoho barevných i okem sotva viditelných pokusů. I zde žáci vyzkoušeli program biologie se zaměřením na stavbu těla živočichů, program matematiky se také neodchýlil od zaběhnutých logických hádanek, pouze je žáci ZŠ měli trochu jiné - co kdyby chtěli opisovat od kamarádů z jiných škol :-) Nejvíce ale určitě zaujal program s kapalným dusíkem, kde měli možnost vidět, co dokáže roztažnost plynů. Věděli jste například, že z jednoho litru kapalného dusíku vznikne při odpařování 680 litrů plynu? Že ne? Žáci ZŠ Habrmanova to už vědí!

Těšíme na další projektové dny na školách!

 
Comments